OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 31.05.2026 r.
Jutro rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec. Przez cały miesiąc będziemy sprawować nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej, a w środę podczas nowenny.
W czwartek, 4-go czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Tego dnia Msze święte będą przed południem, o godz. 6.30, 8.00 i 9.30. Po tej Mszy św. wyruszy procesja, w tym roku z naszego kościoła do kościoła Farnego. Prosimy o przygotowanie jednego z ołtarzy wspólnotę Kościoła Domowego. Dzieci I Komunijne zapraszamy do sypania kwiatów - próba sypania będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Dziewczynki prosimy o przyniesienie ze sobą koszyków, a starszych prosimy o przygotowanie procesji. Jeśli ktoś mógłby przynieś kwiatki do sypania, to prosimy składać je do salki pod chórem. Po południu Msza Święta będzie odprawiona o godz. 18.00, a po niej jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań z racji pierwszego czwartku miesiąca. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00, 12.30 i 16.00. Pamiętajmy także o dekoracji naszych mieszkań, okien i witryn sklepowych – niech to będzie wyraz naszej wiary.
Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje Eucharystyczne po Mszy Świętej wieczornej.
W środę 3-go czerwca na Mszę św. o godz. 18.00 i swoje spotkanie, zaprasza Wspólnota Żywego Różańca.
W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci szkoły podstawowej od godz. 16.00. O godz. 16.30 będzie odprawiona Msza św. Okazja do spowiedzi dla dorosłych od godz. 7.30 i od 17.30. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w Godzinie Miłosierdzia, a następnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do chorych udamy się jak zawsze od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Matki Bożej, po Mszy św. o godz. 8.00.
W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o trzeźwość narodu, parafii i polskich rodzin. Po Mszy św. spotkanie Bractwa Trzeźwości.
Gorąco zachęcamy do sięgania i czytania katolickiej prasy: NIEDZIELI, a także naszą parafialną gazetkę Pallotti,
Wasi Duszpasterze
***********************************
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 24.05.2026 r.
W poniedziałek w kościele obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła i rozpoczynamy tzw. okres zwykły. We wtorek jest wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek św. Urszulę Leduchowską.
W poniedziałek, zapraszamy także na spotkanie modlitewno - formacyjne członków i sympatyków Grupy Obrony Życia. Początek o godz. 16.00.
To już ostatni tydzień maja, dlatego przypominamy, że Nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny są odprawiane o godz. 17.30 w kościele i o godz. 20.30 przy studzience.
We wtorek – Dzień Matki. Pamiętamy o naszych mamach i w tym dniu zapraszamy na śpiewy Maryjne przy studzience o godz. 19.30. Każdy uczestnik tego wydarzenia na pamiątkę otrzyma różaniec misyjny.
We wtorek tradycyjnie zapraszamy na katechezę o godz.18.40.
Gorąco zachęcamy do sięgania i czytania katolickiej prasy: NIEDZIELI, oraz naszej parafialnej gazetki Pallotti.
Pełni otwartości na dary i łaski Ducha Świętego, prośmy o Boże błogosławieństwo.
Wasi Duszpasterze
***********************************
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 17.05.2026 r.
Taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne i duszpasterskie
We wtorek tradycyjnie zapraszamy na katechezę o godz. 18.40.
Przez cały miesiąc maj odprawiamy nabożeństwa majowe do Matki Bożej o godz. 17.30 w kościele i o godz. 20.30 przy studzience.
W sobotę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przeżywamy patronalne Święto Stowarzyszenia i Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego z Królową Apostołów. Wieczorem od godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. O godz. 21.30 zostanie odprawiona Msza św. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na spotkania grupy Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do salki parafialnej.
W przyszłą niedzielę, zapraszamy dzieci, które będą przeżywały swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej na Mszę św o godz. 11.00.
Kolejne zaproszenie do modlitwy Męskiego Różańcu w sobotę 23-go maja o godz. 12.00 przy studzience.
Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne i duszpasterskie. W ostatnią niedzielę Fundacja Orla Straż zebrała ponad 6 tyś zł. Za wszystkie złożone i składane ofiary mówimy serdeczne Bóg zapłać!
Gorąco zachęcamy do sięgania i czytania katolickiej prasy: Tygodnik NIEDZIELA. Jest także także nasza parafialna gazetka Pallotti.
Niedzielą dzisiejszą Wniebowstąpienia Pańskiego przygotowujemy się modlitwą o dary Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Otwierajmy nasze serca i umysły na tchnienie i łaskę Pocieszyciela i prośmy o Boże błogosławieństwo.
Wasi Duszpasterze
***********************************
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2026 r.
Wczoraj i dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość pierwszej Komunii Świętej. A, najbliższy tydzień dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Chrystusa do serca, będzie to tzw. biały tydzień. Będą one uczestniczyły każdego dnia do czwartku włącznie we Mszy św. Pierwsza grupa czyli dzieci, które przyjęły pierwszą Komunię w sobotę o godz. 16.00, a druga grupa o godz. 16.45. W czwartek na zakończenie będzie wręczenie pamiątkowych obrazków.
I Komunia dla dzieci ze Szkoły Specjalnej, w sobotę na Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Dlatego od poniedziałku zapraszamy te dzieci i rodziców codziennie na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 18.00.
Dziś w naszej parafii, jak zapowiadaliśmy, gościmy przedstawiciela Fundacji Orla Straż. Dawid Czyż opowie nam o pomocy, jaką Orla Straż niesie ofiarom wojen i terroryzmu min w Nigerii, Iraku czy Demokratycznej Republice Konga. Po Mszy św, będzie możliwość zadania pytań gościowi, oraz wsparcia Fundacji ofiarą do puszek. Bóg zapłać za wsparcie i wrażliwość.
We wtorek tradycyjnie zapraszamy na katechezę po Mszy św., o godz. 18.40 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, medytacją o miłosierdziu Bożym, oraz indywidualnym błogosławieństwem.
W środę, 13-go maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Uroczystości Fatimskie. O godz. 9.00 Msza Święta dla osób chorych i starszych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po południu rozpoczniemy o godz. 17.30 nabożeństwem majowym, następnie o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą i po Mszy świętej wyruszymy z figurą Matki Bożej Fatimskiej tradycyjną trasą naszej fatimskiej procesji. Serdecznie zapraszamy.
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele gospodarcze i duszpasterskie. Za wszelkie ofiary składane i złożone do tej pory, mówimy serdeczne Bóg zapłać.
Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w niedzielę, 17-go maja i rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, którzy będą głosili Słowo Boże i zbierali ofiary na Seminarium.
W tym tygodniu wspominamy, w czwartek św. Macieje Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika – patrona Polski.
Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
Przez cały miesiąc maj odprawiamy nabożeństwa majowe do Matki Bożej o godz. 17.30 w kościele i o godz. 20.30 przy studzience.
Gorąco zachęcamy do sięgania i czytania katolickiej prasy: Tygodnik NIEDZIELA. Jest także nasza parafialna gazetka Pallotti.
Wdzięczni Bogu za dar Eucharystii, którą przyjęły nasze dzieci, prośmy Go o wparcie i potrzebną łaskę.
Wasi Duszpasterze
***********************************
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2026 r.
W środę 6-go maja odbędzie spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
Jutro w liturgii wspominamy: św. Floriana patrona strażaków i hutników, w środę Apostołów Filipa i Jakuba, oraz w piątek św. Stanisława, patrona Polski.
W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia tradycyjnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
Trwają przygotowania do pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców i chrzestnych, będzie w piątek dla Szkoły nr 4 o godz. 15.30 i Szkoły nr 1 o 16.30. Pierwsza Komunia Św w sobotę 9-go maja o godz. 11.00, dla dzieci ze Szkoły nr 4 i o godz. 13.00 dla dzieci z naszych pallotyńskich Szkół, oraz w niedzielę dla dzieci ze Szkoły nr 1 na Mszy św. o godz. 11.00. W związku z większą ilością gości na tej Uroczystości, to prosimy, aby wybierać, jeżeli to możliwe, inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.
Spotkanie Kościoła Domowego za tydzień w niedzielę rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9.30.
W naszym kościele każdego dnia przez cały miesiąc odprawiamy Mszę świętą w podanych nam na kartkach intencjach. Kartki z intencjami można jeszcze składać do skarbony przy św. Antonim. Nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny są odprawiane o godz. 17.30 w kościele i o 20.30 przy studzience.
We wtorek zapraszamy na katechezę po Mszy św., o godz. 18.40 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, medytacją o miłosierdziu Bożym, oraz indywidualnym błogosławieństwem.
W przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej Mszy św. dadzą krótkie świadectwo swojej misji i opowiedzą o pomocy, jaką niosą ofiarom wojen i terroryzmu w różnych krajach świata – min Nigerii, Iraku czy Demokratycznej Republice Konga. Po Mszy św, będzie możliwość porozmawiania, zadania pytań gościowi, oraz wsparcia fundacji dowolną ofiarą do puszki. Już teraz za wszelkie wsparcie i życzliwość mówimy serdeczne Bóg zapłać.
Gorąco zachęcamy do sięgania i czytania katolickiej prasy: NIEDZIELI. Polecamy także naszą parafialną gazetkę Pallotti, oraz kwartalnika Apostoł Miłosierdzia.
Maryjo Królowo Polski – módl się za nami, a my prosimy o Boże błogosławieństwo.
Wasi Duszpasterze
***********************************
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2026 r.
W piątek rozpoczynamy jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, poświęcony Matce Najświętszej, miesiąc maj: Nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane o godz. 17.30 w kościele.
W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci szkoły podstawowej od godz. 16.00. O godz. 16.30 będzie odprawiona Msza św. Okazja do spowiedzi dla dorosłych od godz. 7.30 i od 17.30. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w Godzinie Miłosierdzia, a następnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do chorych udamy się jak zawsze od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Matki Bożej, po Mszy św. o godz. 8.00. Jest to też przeniesiona z niedzieli Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Polski. Z tej racji odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.
W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o trzeźwość narodu, parafii i polskich rodzin. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Trzeźwościowej.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patrona Europy.
Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: tygodnika NIEDZIELA i naszą parafialną gazetkę
Wpatrzeni w Matkę Bożą Królową Polski, prośmy Boga o błogosławieństwo.
Motywem działania wspólnoty zawsze powinna być miłość, bo nawet najświętsze instytucje chylą się ku upadkowi, gdy zaczynają tam przeważać osobiste ambicje, upodobania i kaprysy. święty Wincenty Pallotti
Slide 1
Msze Święte:
niedziela: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00
dni powszednie: 7.00, 8.00, 18.00 Spowiedź:
niedziela:
pół godziny przed Eucharystią
dni powszednie: 7.30, 17.30
Parafia Świętego Józefa
ul. Dworcowa 38
86-200 Chełmno Kontakt:
telefon do parafii: 796 475 605
email: chelmno.pallotyni@gmail.com